KiteSurfing Blog | Kiteskiing, czyli zimowa alternatywa
285
post-template-default,single,single-post,postid-285,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Kiteskiing, czyli zimowa alternatywa

Jeśli zimowa aura nie przekonuje cię do wypadu nad wodę, możesz spróbować swoich sił w nowatorskiej dyscyplinie, jaką jest kiteskiing. Jej miłośnicy twierdzą, że jest nawet łatwiejsza od kitesurfingu.

 

Zimą czekasz z niecierpliwością na nadejście ciepłych dni, by móc znowu wskoczyć na kite’a ? Nie marnuj czasu i wypróbuj kiteskiing, czyli zimowy zamiennik letniego sportu wodnego.

 

Na czym polega kiteskiing?

 

To nic innego, jak zamiana deski kitesurfinogowej na snowboardową lub na narty. Nadal towarzyszą nam trapez i latawiec, z tą różnicą, że kiteskiing uprawiamy na twardym, pokrytym śniegiem podłożu.
Dobry wiatr wystarczy, aby zabawa była porównywalna do szaleństw na wodzie. Twardsze podłoże zapewnia nam nieco większy komfort i poczucie kontroli, jednak zarazem wymaga odpowiednich ochraniaczy na kończyny oraz obowiązkowo – kasku.
Zasady? Pozostają te same. Każdy, kto jest obeznany z kitesurfingiem poradzi sobie w jego zimowej odsłonie.

 

Gdzie ćwiczyć kiteskiing?

 

Dobrze wybrać teren z równą, a zarazem obszerną nawierzchnią. Pamiętajmy, że decydując się na kiteskiing w górskich warunkach musimy mieć na uwadze bezpieczeństwo innych uczestników stoku. Dla własnej wygody unikajmy miejsc bardzo zaludnionych.