KiteSurfing Blog | Nauka kitesurfingu, a łączność na wodzie
267
post-template-default,single,single-post,postid-267,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Nauka kitesurfingu, a łączność na wodzie

Podczas procesu nauki kitesurfingu łączność między instruktorem a uczniem to kwestia bardzo istotna. W trakcie kursu przychodzi bowiem etap, w którym musimy poradzić sobie na wodzie samodzielnie. Zdalnie przekazywane wskazówki mogą być wówczas cenną pomocą.

 

Szkoła kitesurfingu Surfpoint korzysta z prostej, a zarazem wciąż niepopularnej w tej branży technologii, jaką są urządzenia walkie talkie. To rozwiązanie okazało się niezwykle praktyczne – krzyki z lądu nie docierają do ćwiczącego, wskutek hałasu generowanego przez sam ślizg po wodzie czy wiatr. Walkie talkie to wygodna metoda na przekazywanie cennych rad i wskazówek nawet wówczas, gdy odległość między kursantem a instruktorem jest daleka.

Z walkie talkie możesz swobodnie i dynamiczne ćwiczyć, bez obawy o zakłócenia komunikacji. Instruktor może w ten sposób zakomunikować, że pora wracać na ląd, lub że powinieneś obniżyć pozycję latawca. Walkie talkie to również praktyczny sposób, który pomoże uzyskać ci pomoc wówczas, gdy będziesz jej potrzebował. Łączność wyraźnie podnosi komfort kursanta, czym polepsza się również efektywność samego szkolenia.

 

Jeśli chcesz zacząć szkolenie kitsurfingu w pełnym kontakcie z wysoko wykwalifikowaną kadrą, wybierz szkołę Kite. Doskonała wiedza w połączeniu z nowoczesnymi technikami nauki sprawi, że kilkanaście godzin uczyni z ciebie prawdziwego kitesurfera.