KiteSurfing Blog | Kitesurfing, a przygotowanie fizyczne
254
post-template-default,single,single-post,postid-254,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Kitesurfing, a przygotowanie fizyczne

Każdy, nowy sezon kitesurfingu wymaga odpowiedniego przygotowania fizycznego. Zwłaszcza, jeśli jesteś aktywny tylko latem, warto wdrożyć choć kilkutygodniowy plan treningowy, który zastosujesz przed najbliższym spotkaniem z kite’m.

Choć kitesurfing to sport dla każdego, nie można podchodzić do niego z nieprzygotowanym ciałem, a co gorsza – bez odpowiedniej rozgrzewki. Starcie z deską „na żywca” zwiększa ryzyko poważnych kontuzji.

 

Trening przed sezonem z kite’m

 

  • Jeśli planujesz wakacje spędzone na desce, zacznij się przygotowywać do nich znacznie wcześniej. Szczególnej uwadze powinny podlegać mięśnie ramion – to w końcu one wykonują największa pracę. Te partie ciała wyćwiczysz, odwiedzając regularnie basen i siłownię.
  • Ważne są również mocne mięśni nóg – zapewniające nam równowagę na desce. I te części doskonale wyćwiczysz wpadając od czasu do czasu na siłownię. Pomogą również bieganie i jazda na rowerze.
  • Nie zapominajmy o roli, jaką w kitesurfingu odgrywają mięśnie brzucha. To kolejny z elementów gwarantujących utrzymanie stabilnej pozycji. Ćwiczenia siłowe czy po prostu zwykłe, tradycyjne brzuszki wykonywane regularnie z pewnością wzmocnią tę ważną partię ciała.
  • Dobre przygotowanie ciała do sezonu jest ważne zwłaszcza, gdy na co dzień nie uprawiasz żadnego sportu, decydując się jedynie na kitesurfing latem. Jeśli przez resztę roku jesteś ogólnie aktywny, nie musisz wdrażać żadnego przygotowania do kitesurfingu.

 

 

Pamiętajmy o każdorazowej rozgrzewce przed wejściem na deskę. O odpowiednim przygotowaniu ciała przed starciem z falami powiadomią cię profesjonalni trenerzy szkół kitesurfingowych.