KiteSurfing Blog | 6 porad, jak wybrać szkołę do windsurfingu i kitesurfingu
12
post-template-default,single,single-post,postid-12,single-format-standard,theme-stockholm,qode-social-login-1.0,qode-restaurant-1.0,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-4.2,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

6 porad, jak wybrać szkołę do windsurfingu i kitesurfingu

Choć na deskę może wskoczyć każdy z nas, nie obędzie się bez szkolenia, które zapewni nam wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Oto kilka porad, które pomogą znaleźć ci kurs odpowiedni dla ciebie.

1. Zacznij od teorii

Dobra szkoła powinna rozpocząć kurs od przekazania ci szczegółowej wiedzy teoretycznej. Zanim postawisz stopy na desce do windsurfingu czy kitesurfingu, musisz poznać te dyscypliny jak najdokładniej. Profesjonalny trener powinien zaznajomić się m.in. z elementami, które składają cię na sprzęt, jak i z podstawami jego prawidłowego używania.

2. Czas na praktykę

Po zaznajomieniu z funkcjonowaniem sprzętu do kitesurfingu i windsurfingu, czas na ćwiczenia doskonalące. Odbywają się one na plaży, w swobodnym miejscu, gdzie nie zagrażają nam zabudowania, każdorazowo pod okiem trenera. Zanim samodzielnie będziesz mógł poszaleć na wodzie, czeka cię od kilku do kilkunastu godzin treningu.

3. Zwracaj uwagę na renomę szkoły

Czym należy się kierować wybierając dobrą szkołę do windsurfingu czy kitesurfingu? Warto zwrócić uwagę na opinie jej dotychczasowych klientów. Wybierając kurs w renomowanym miejscu możesz mieć pewność, że do twojego przypadku trener podejdzie indywidualnie, dając ci tyle czasu na naukę, ile potrzebujesz. Oczywiście – strony internetowe to nie wszystko. Warto zdecydować się również na kontakt bezpośredni ze szkołą – chociażby po to, by sprawdzić, jak jej pracownicy odnoszą się do potencjalnego klienta.

4. Mierz siły na zamiary

Zastanów się – dlaczego wybierasz właśnie kitesurfing bądź windsurfing? Czy ma to stanowić wyłącznie atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu, a może widzisz siebie w przyszłości jako cenionego sportowca? Jeśli sport ma służyć tylko rekreacji, wybór szkoły może być nieco mniej restrykcyjny. Ambitni sportowcy powinni dokładnie przyglądać się każdemu szczegółowi interesującej ich placówki.

5. Sprzęt też się liczy

Nowoczesny, regularnie poddawany kontroli sprzęt do kite i windsurfingu to podstawa nie tylko efektownej nauki, ale i twojego bezpieczeństwa. Przed zapisaniem się na kurs upewnij się, czy interesująca cię szkoła dysponuje wyposażeniem najlepszej jakości.

6. Co z opłatami?

Nie ukrywajmy – kwestia pieniędzy także ma znaczenie. Podczas wyboru szkoły zastanów się, jaki system odpowiada ci najbardziej – zwykle kursy są rozliczane godzinowo, jednak istnieją nieliczne szkoły, które pobierają płatność dopiero po wprowadzeniu ucznia na oczekiwany poziom.